Сосна графів Вишневських

Австрійська чорна сосна, що знаходиться на території мототреку «Гірник» була висаджена ще на зламі XIX-XX ст. Дерево входило до палацово-паркового комплексу Палацу Потоцьких (у той час Вишневських). Як пригадують жителі міста за радянських часів таких дерев було чотири. Згодом три з них були знищені.

29 листопада 2022 року рішенням сесії Львівської обласної ради це дерево було оголошено ботанічною пам’яткою природи місцевого значення «Сосна графів Вишневських».

Австрійська чорна сосна “Пірамідаліс”, Pinus nigra “Pyramidalis” – хвойне вічнозелене дерево, спочатку виростає конічної форми та з роками крона набуває зонтикоподібної форми. Дорослі дерева сягають до 10 м у висоту, проте за сприятливих природо-кліматичних умов можуть виростати значно вищими (висота червоноградського екземпляру – 16 м). Природній ареал дерева – Середньоевропейський вододіл (територія Австрії, Чехії, частково Македонії та Сербії). Рослина – кальцефіл (полюбляє виростати на вапнякових скелях). За часів панування Австро-Угорщини її масово засаджували у Галичині як декоративний елемент вулиць міст, відпочинкових зон, парків тощо. Зараз ці дерева зустрічаються у нас по лінії Золочів-Броди-Кременець.

[mapsmarker marker=”108″]

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.