Австрійська чорна сосна

Австрійська чорна сосна, що знаходиться на території мототреку «Гірник» була висаджена ще на зламі XIX-XX ст. Дерево входило до палацово-паркового комплексу Палацу Потоцьких (у той час Вишневських). Як пригадують жителі міста за радянських часів таких дерев було чотири. Згодом три з них були знищені.

Австрійська чорна сосна “Пірамідаліс”, Pinus nigra “Pyramidalis” – хвойне вічнозелене дерево, спочатку виростає конічної форми та з роками крона набуває зонтикоподібної форми. Дорослі дерева сягають до 10 м у висоту, проте за сприятливих природо-кліматичних умов можуть виростати значно вищими (висота червоноградського екземпляру – 16 м). Природній ареал дерева – Середньоевропейський вододіл (територія Австрії, Чехії, частково Македонії та Сербії). Рослина – кальцефіл (полюбляє виростати на вапнякових скелях). За часів панування Австро-Угорщини її масово засаджували у Галичині як декоративний елемент вулиць міст, відпочинкових зон, парків тощо. Зараз ці дерева зустрічаються у нас по лінії Золочів-Броди-Кременець.

Open standalone map in fullscreen mode
Австрійська чорна сосна

loading map - please wait...

Австрійська чорна сосна 50.381597, 24.240260 Австрійська чорна сосна

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.