Борцям за волю України

Пам’ятник Борцям за волю України на Вічевій площі Червонограда було відкрито 24 березня 2002 року. Цей монумент – алегорична постать замученого полеглого борця, на плечах якого образи жертв боротьби у вигляді вінка крилатих ангелів.

Ідея спорудження пам’ятника виникла у ветеранів УПА, колишніх політв’язнів та репресованих. Їх підтримали депутати міської ради та рішенням сесії створили оргкомітет по зведенню монументу, який оголосив конкурс на створення проекту пам’ятника. На спецрахунок надходили добровільні пожертви від підприємств, організацій, установ, бізнесових структур та окремих громадян міста. Значні кошти були виділенні виконкомом міської ради.

У 2017 році, за ініціативи міського голови А. Залівського та за підтримки міської влади скульптуру було доповнено стелою пам’яті Героям Майдану та воїнам АТО. Урочисте відкриття відбулося у День Незалежності України – 24 серпня.

Тепер об’єкт складається з трьох частин: по центру стоїть пам’ятник “Борцям за волю України”, ліворуч від нього на гранітних плитах написано імена героїв Небесної сотні. Праворуч – прізвища загиблих на війні жителів Червонограда та довколишніх територій.

Автори пам’ятника Борцям за волю України: скульптори – М. Король, П, Подолець; колектив архітекторів на чолі з Ю. Фігаром. Розміри: композиція з бронзи – 5,5 м, гранітний постамент – 2,0 м; Стела: група архітекторів під керівництвом В. Василько.

На фото вгорі: пам’ятник Борцям за волю України у м. Червоноград. Фото Ю.Гринів, 2022 р.

Джерела: Навроцька, З. Щоб ціну волі пам’ятали нащадки // Новини Прибужжя. – 2002. – №36.; Gazeta.ua – На Львівщині відкрили пам’ятник загиблим героям АТО.

Open standalone map in fullscreen mode
Борцям за волю України

loading map - please wait...

Борцям за волю України 50.394083, 24.240735 Борцям за волю України

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.