Братська могила партизанів-наумівців у Соснівці

Зимою та весною 1944 року партизанський загін Героя Радянського Союзу генерала М.І. Наумова двічі пройшов територією Львівщини. 2 березня 1944 року загін вийшов в район річки Західний Буг, штаб був облаштований в невеличкому польському селі Завонє.

3 березня з’єднання вирушило в напрямку Яструбичі-Радехів-Броди. У Завонє Наумов залишив партизанський загін в складі 43 чоловік. В ніч з 5 на 6 березня 1944 року німецькі війська оточили село. Партизани разом з місцевими мешканцями хоробро боролися з фашистами. В бою загинуло 42 партизани та 18 місцевих жителів. До їх могили було також перенесено рештки невідомого радянського льотчика, що загинув в 1941-му, в перші години війни.

У 1974 році на цій могилі згідно спільної постанови Львівського обласного комітету КПУ та облвиконкому №87 від 31.05.1974 р. за проектом скульптора І.М. Самотоса і архітектора О.В. Матвіїва споруджено пам’ятник.

На подіумі встановлено стелу, на фоні якої розміщена скульптурна група. Пам’ятник виготовлено з бетону. Розміри стели: 2,8 х 3,0 м. Висота скульптури: 2,8 м.

Підготував: Юрій Гринів.

Open standalone map in fullscreen mode
Братська могила партизанів-наумівців у Соснівці

loading map - please wait...

Братська могила партизанів-наумівців у Соснівці 50.294069, 24.256525 Братська могила партизанів-наумівців у Соснівці

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.