Дві замітки про Кристинопіль у старих газетах

Мужність гідна визнання.

Поблизу Кристинополя у Бузі купалося кілька десятків єврейських жінок зі своїми дітьми. Раптом одна дванадцятирічна дівчинка почала тонути. Спочатку до дитини кинулась її мати, яка теж не вміла плавати і почала тонути також. Їм на допомогу поспішили три єврейки, але зайшовши на глибину також зникли. На гвалт стоячих на березі  людей (а це були самі жінки, близько 100 осіб, які не наважувались заходити в річку) першим прибіг пан Теофіл Нагель (Teofil Nagel), вчитель, що грав у великий теніс неподалік. Вскочивши в одязі в річку, спершу він врятував матір з дитиною, а потім ще одну вагітну жінку. При цьому ледь сам не втратив життя, так як у цьому місці глибина сягає двох метрів. Одна жінка зуміла вибратися з річки самотужки, а ще одну врятував перевізник.

– “Аmeryka-Echo” від 05 серпня 1905 року, м. Толедо, Огайо, США.

Бандитський напад на купців.

Позавчора ввечері двоє замаскованих та озброєних вогнепальною зброєю чоловіків напали в лісі гміни Кристинопіль, Сокальського повіту, на їдучих фірою Мозеса Ромера (Mozes Romer), Пейсаха Рейфера (Pejsach Reifer) і Сендра Хеффера (Sendr Heffer) з Воломина (Wolowyn, тепер Волсвин – прим. авт.). Підстерегли їх та пограбували тютюну на 20 злотих, 30 злотих готівкою та шкіряне портмоне, а потім втікли. Оперативні дії поліції дали змогу затримати злочинців. Ними виявилися Петро Красничук (Piotr Krasnyczuk) та Василь Іванків (Wasyl Iwankow) з Радванців. У них вилучено два обрізані карабіни та один револьвер з набоями.

– “Haslo Lodzkie” від 02 листопада 1930 року, м. Лодзь, Польща.

Підготував: Юрій Гринів.

Джерела: періодика того часу.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: