Ідентифікація однієї будівлі на старій фотографії з Кристинополя

Перед вами групове післявоєнне фото зроблене у Кристинополі ймовірно 3 травня 1945 року на польське Національне свято (Święto Narodowe Trzeciego Maja). Спробуємо ідентифікувати місцезнаходження локації, що представлена на світлині.

Деталі на фото за які можна “зачіпитися” у визначення місця зйомки – це той факт, що люди на світлині стоять обличчям до сонця, тобто на південь, а також наявність на даху однієї з споруд характерного дахового вікна – люкарни (у правій частині фото), дерева і … водостічна труба на куті будинку.

Опорні деталі при ідентифікації. В.Гречух.

У Кристинополі люкарни такої форми були лише у будівлі монастиря оо. Василіан. Дерева монастирського подвір’я стоять перед входом до церкви. Люди ж знаходяться південніше на широкій площині – а це не що інше, як ринкова площа міста.

Карта-схема Кристинополя 1939 р.
Г.Гриник. Червоноградська філія ЛМІР (фрагмент).

Будівля позаду них, на розі біля церкви, зустрічається на поштових листівках 1912-го року, а також у хроніках російських залізничників 1915-го. Та на “нашому” фото її просто не впізнати! Бо була перебудована в міжвоєнний період. У 1935-1945 роках тут розташовувалось поштове відділеня Кристинополя.

Поштове відділення у Кристинополі. 1939 р. З родинного альбому І.Савки.

Правильність визначення локації підтверджує місцерозташування будівлі пошти на карті-схемі Кристинополя, що виконана на основі показів старожилів та записаних завідувачкою Червоноградського музею історії релігії Галиною Гриник.

Джерело: Krystynopol cmentarz.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.

Позначки: