Костел святого Архангела Михаїла

Спочатку дерев’яний костел святого Архангела Михаїла у Тартакові був побудований у 1587 році. У 1603-му  був закладений новий, в камені, у стилі рококо з двома вежами над хорами, а також третьою маленькою вежею над головною частиною.

Костел св. Архангела Михаїла. 1912 р.

Проте освячений був лише 6 липня 1794 року Каетаном Кицьким. Костел отримав форму хреста 40 х 21 метри і висотою 12. Ймовірно, головним автором монументальної декорації в храмі – зображення облоги ринку татарами та оборони залогою і мешканцями містечка, яку раніше приписували Станіславові Строїнському, був його учень львівський майстер Томас Гертнер. Довкола костелу високий мур, у якому зроблено більше 50 фрамуг з зображеннями і написами. З 1764 року у костелі знаходився образ Непорочного Зачаття Діви Марії, який із 9 до 24 березня 1765 року «заплакав» кривавими сльозами. Пізніше, на підставі численних свідчень зцілення, цю ікону визнали чудотворною. При костелі функціонував навчальний заклад «Колеґія школьна».

У храмі зберігається копія чудотворного образу Непорочної Діви Марії, коронована Папою Іваном Павлом II у 2004 році.

Open standalone map in fullscreen mode
Костел святого Архангела Михаїла

loading map - please wait...

Костел святого Архангела Михаїла 50.461042, 24.400291 Костел святого Архангела Михаїла

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.