Меморіал Першої світової війни

На околиці села Гійче Жовківського району Львівської області знаходиться військовий меморіал часів Першої світової війни. На його полях поховано 800 австро-угорських та 300 російських військовослужбовців.

Меморіал Першої світової війни біля с. Гійче (російська частина). 2019 р.

У 1914 році російські війська вдерлися у Східну Галичину, яким протистояла Австро-Угорська армія. В бойових діях своєю мужністю та відвагою прославилися Тірольські січові стрільці. В перші дні війни з Тіролю було відправлено 4 полки стрільців. Бойові дії в цей час проходили по лінії фронту Белз-Рава-Руська-Янів-Городок. Фронт був динамічний і бойові дії мали локальний характер.

У ніч з 6 на 7 вересня 1914 року бійці другого полку Тірольських цісарських січових стрільців під командуванням полковника Александра Броша прийняли бій з переважаючою армією, який перейшов у рукопашне зіткнення.

На честь героїзму Тірольських січових стрільців під селом Гійче побратими воїнів, а також жителі Тіроля збудували у 1917 році цей величавий комплекс. У центрі меморіалу височіє витесаний з каменю пантеон з написом “Hier ruhen helden” (“Тут спочивають герої”).

Меморіал відреставрований у 1996 році завдяки Тірольському відділеню Австрійської меморіальної організації “Чорний хрест”, Жовківській РДА, громаді села Гійче.

На фото вгорі: Меморіал Першої світової війни біля с. Гійче (австрійська частина). 2019 р.

Джерело: інформаційна табличка при меморіалі.  

Open standalone map in fullscreen mode
Меморіал Першої світової війни

loading map - please wait...

Меморіал Першої світової війни 50.279892, 23.784735 Меморіал Першої світової війни

 

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.