Церква святого Дмитра

Дерев’яна церква Святого Дмитра у селі Ванів – найстаріший дерев’яний храм на Сокальщині і одна з найстаріших дерев’яних споруд на Львівщині.

Церква св. Дмитра, у с. Ванів. Фото 1992 року.

Збудована у 1683 р. В кінці XVIII ст. підведені нові підвалини і стендари. Обновлена у 1886 р. та прикрашена живописом пензля Заблоцького з Кристинополя (тепер Червоноград). На жаль, донині він не зберігся. Проект 1938 р. архітектора Євгена Нагірного, який передбачав розширення бабинця і оточення його опасанням, частково реалізований у 1939 р. З 1955 р. церква зачинена і пограбована.

Тризрубна одноверха будівля. Нава вкрита витягненою догори восьмибічною банею, яка виростає з двосхилого даху. До нави добудовані бокові рамена, а до вівтаря – з півночі і півдня – захристії. Бабинець фланкують дві вежі, вкриті меншими банями, аналогічними до бані нави.

На фото вгорі: церква Святого Дмитра у селі Ванів. Автор фото: Віталій Ільницький.

Джерело: Слободян В. Церкви України: Перемиська єпархія. – Льв.: 1998 р., с. 17.

Open standalone map in fullscreen mode
Церква святого Дмитра

loading map - please wait...

Церква святого Дмитра 50.373387, 24.091430 Церква святого Дмитра

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.