Пам’ятник Тарасу Шевченку у Гірнику

Пам’ятник Т.Г. Шевченку у селищі міського типу Гірник знаходиться на території парку культури, що по головній вулиці поселення – вулиці М.Грушевського. Це робота відомого українського скульптора Василя Одрехівського, заслуженого діяча мистецтв України.

Перший міський ансамбль бандуристів біля пам’ятника Т.Г. Шевченко у Червонограді. 1960-ті рр. Фото надав О.Коркішко.

Скульптура, створена у 1965 році, є об’єктом культурної спадщини монументального мистецтва місцевого значення. Охоронний номер пам’ятки 226 згідно рішення виконкому Львівської обласної ради від 5 травня 1972 року. Постамент монументу виготовлено у формі прямокутника, квадратного у плані. З лицевої сторони по центру – таблиця з написом. На постаменті – повнофігурна скульптура поета, виготовлена з мармурової крихти, заввишки 3 метри. Поет одягнений в пальто, а лівою рукою притискає до грудей книжку.

А колись цей монумент стояв у Червонограді… Первісно його було встановлено у 1965 році на центральній алеї міського парку (тепер “Парк культури”). Під час перших демократичних мітингів громадою міста Червонограда було прийнято рішення про спорудження нового пам’ятника Кобзарю на центральній площі міста – Вічевій. У 1996 році, на 5-ту річницю незалежності України, пам’ятник було урочисто відкрито. А стара скульптура була перенесена та встановлена у Гірнику.

Джерело: “Пам’ятник Т.Шевченку”. Паспорт пам’ятки місцевого значення; – В.Івановський, Львів-2009.

Open standalone map in fullscreen mode
Пам'ятник Тарасу Шевченку у Гірнику

loading map - please wait...

Пам\'ятник Тарасу Шевченку у Гірнику 50.330151, 24.197044 Пам\'ятник Тарасу Шевченку у Гірнику

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.