Пам’ятник Тарасу Шевченку

Велична бронзова постать молодого Шевченка височіє на постаменті над Вічевою площею у Червонограді. Увагу перехожого привертають невмирущі слова: “В своїх хаті – своя правда і сила, і воля”. Монумент відкрито 24 серпня 1996 року.

Під час перших демократичних мітингів громадою Червонограда було прийнято рішення про спорудження нового пам’ятника Кобзареві на центральній площі міста. На мітингах, концертах, під час різдвяних колядувань збиралися кошти на будівництво об’єкту. Було відкрито рахунок на внесення добровільних пожертв від підприємств, організацій, установ та окремих громадян, які знецінила “павловська” грошова реформа.

Згодом, рішенням Червоноградської міської ради II-го демократичного скликання було виділено додаткові кошти на виготовлення та встановлення монументу. І в п’яту річницю незалежності України пам’ятник було урочисто відкрито.

Автори пам’ятника: скульптор – С.Якунін, архітектори – В.Захаряк та М.Ісаров. Виготовлено на Львівській кераміко-скульптурній фабриці.

На фото вгорі: пам’ятник Тарасу Шевченку у Червонограді. 2019 р.

Джерело: “Разом з Кобзарем”, Оксана Стадник – Новини прибужжя. 26.03.1996. №36.

[mapsmarker marker=”124″]

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.