Червоноградський музей історії релігії

Червоноградська філія Львівського музею історії релігії розпочала свою діяльність у 1980 році в недіючих на той час церкві і монастирі оо. Василіан. З 1990 року вона розташовується у видатній пам’ятці архітектури середини ХVІІІ ст. – палаці Потоцьких, побудованому за проектом французького архітектора П’єра Ріко де Тірреджеллі. У своїй архітектурі будівля поєднує два стилі: бароковий та ранній класицизм. Різниця між проектом і теперішнім виглядом палацу є значною, що пояснюється численними пожежами ХVI-ХІХ ст. та пізнішими перебудовами.

Макет Кристинопільського палацово-паркового комплексу у Червоноградському музеї.

Виставки експонуються у п’ятьох виставкових залах. В одному із них розміщена експозиція “Кристинопіль у XVII-XIX ст.”. Краєзнавчий характер експозиції обумовлений тим, що музей виконує також функції осередку по дослідженню історії краю. Крім того, оскільки він розміщений у пам’ятці архітектури ХVIII ст. – Палаці Потоцьких – це також зобов’язує висвітлювати історію Кристинополя, напряму пов’язану з історією роду Потоцьких. Інші зали використовуються на експонування тимчасових виставок як на релігійну тематику так і різнопланові виставки мистецького характеру.

Гордістю музею є його фондова збірка, яка складається з унікальних ікон ХV-ХVІІІ століть, священичого одягу ХVІІ-ХVІІІ ст., ритуальним посудом, вишитими хоругвами, обрусами та рушниками ХІХ – поч. ХХ ст. Колекція стародруків ХVІІ-ХVІІІ ст. представлена виданнями братських та монастирських друкарень міст Львова, Жовкви, Почаєва, а також архівних документів ХVІІ-ХХ ст.

Червоноградська філія Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких)
80102, м. Червоноград Львівської обл., вул. Пушкіна, 10
Тел. (03249) 3 90 35, 3 97 43

Музей працює з 9 до 17 години
Вихідний день – понеділок

Open standalone map in fullscreen mode
Червоноградський музей історії релігії

loading map - please wait...

Червоноградський музей історії релігії 50.382103, 24.236484 Червоноградський музей історії релігії

Джерело: Львівський музей історії релігії, Червоноградська міська рада.

Усі матеріалу сайту опубліковано з дозволу їх авторів. При використанні матеріалів посилання на сайт та авторів статей обов’язкове. Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали.